Fiscale regelingen 2025
Nieuws

Ook in 2025 biedt de overheid aantrekkelijke fiscale voordelen voor bedrijven die investeren in duurzame en energiebesparende oplossingen.
Investeringsaftrek en willekeurige afschrijving
De MIA (Milieu-investeringsaftrek) stelt bedrijven in staat tot 45% van de investeringskosten in milieuvriendelijke bedrijfsmiddelen af te trekken van de fiscale winst. De Vamil (Willekeurige afschrijving milieu-investeringen) biedt de mogelijkheid om tot 75% van de investeringskosten versneld af te schrijven.
In 2025 is het budget voor de MIA vastgesteld op €189 miljoen, een lichte verlaging ten opzichte van €192 miljoen in 2024. Voor de Vamil geldt een lichte verlaging naar €20 miljoen ten opzichte van €25 miljoen in 2024. Dat betekent dat er minder ruimte is voor aanvragen. Hoewel de budgetten licht zijn verlaagd ten opzichte van vorig jaar, blijft de regeling aantrekkelijk voor ondernemers die de verduurzaming van hun bedrijf willen versnellen.
Verhoogd EIA-budget voor energiebesparende investeringen
Tegelijkertijd is het budget voor de Energie-investeringsaftrek (EIA) verhoogd naar €431 miljoen in 2025. Dat is €172 miljoen meer dan in 2024. Hiermee kunt u 40% van uw investeringskosten in energiebesparende technieken aftrekken van uw fiscale winst. Dit is een flinke stimulans om energiezuinige technologieën te integreren in uw bedrijfsvoering.
Energiebesparing belangrijker
De overheid zet in 2025 sterker in op het stimuleren van energiebesparende investeringen (via EIA) dan op algemene milieu-investeringen (via MIA/Vamil). Zo geeft de overheid een sterke prikkel aan energiebesparing en CO2-reductie. Terwijl de regelingen voor milieu-investeringen via de MIA en Vamil nog steeds beschikbaar zijn, wordt de EIA als belangrijkste instrument gepositioneerd om bedrijven te ondersteunen in hun energiebesparingsdoelen.
Meer informatie is te vinden op de website van RVO:
EIA: https://www.rvo.nl/subsidies-financiering/eia/ondernemers
MIA/Vamil: https://www.rvo.nl/subsidies-financiering/mia-vamil/ondernemers